Energotest w grupie SPIE

SPIE - europejski lider usług multitechnicznych w obszarze energetyki i łączności podpisał umowę na zakup 100% udziałów Energotestu.

W dniu dzisiejszym -  05.02.2021 Energotest stał się częścią grupy SPIE.

Wysoki poziom techniczny i zadowolenie klienta były i są dla nas najważniejsze. Liczymy, że w nowych okolicznościach jeszcze skuteczniej będziemy mogli realizować nasze cele. 

Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Deutschland & Zentral Europa mówi: „Cieszymy się, że wiedza wysoko wykwalifikowanych pracowników Energotest umożliwi nam rozbudowę portfolio usług automatyzacji. Firma ta ma szeroką bazę klientów i doskonałą reputację na rynku, a jej zakup to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości w Europie Środkowej”.

Paweł Skowroński, dyrektor generalny Dywizji Operacyjnej Central Europe, odpowiedzialny za działalność SPIE Deutschland & Zentraleuropaw Polsce, na Węgrzech, Słowacji i w Czechach komentuje: „Cieszymy się z możliwości rozwoju naszej działalności w Polsce w zakresie automatyki przemysłowej. Znakomita opinia i kompetencje Energotest-u pozwolą nam rozszerzyć zakres usług świadczonych przez SPIE w elektrowniach i elektrociepłowniach konwencjonalnych, a także tam, gdzie jesteśmy już obecni w sektorze energetyki odnawialnej i w stacjach elektroenergetycznych wysokich napięć. Z nadzieją patrzymy na możliwości współpracy”.

Arkadiusz Klimowicz, Prezes Zarządu Energotest dodaje: „Jesteśmy zainteresowani wspólną przyszłością w SPIE, ponieważ umożliwi nam ona efektywny rozwój działalności. Jesteśmy również przekonani, że nasza wiedza w zakresie automatyki będzie stanowiła istotny wkład w rozwój całej spółki”.

 

 

O SPIE.

Grupa zapewnia wsparcie swoim klientom w projektowaniu, budowie, obsłudze i utrzymaniu energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska instalacji i obiektów. SPIE zatrudnia 46.400 pracowników. W 2019r. skonsolidowane przychody SPIE wyniosły 6,9mld EUR, a skonsolidowana EBITA osiągnęła poziom 416mln EUR.